Kompresory ALUP — sprawdzone rozwiązania na różne zapotrzebowanie

przez Redakcja
Kompresory ALUP

ALUP to sprawdzony i znany na świecie producent sprężarek powietrza dedykowanych do szerokiej gamy zastosowań. Poznaj szeroki asortyment kompresorów ALUP i wybierz maszynę dostosowaną do potrzeb i wymagań Twojego zakładu produkcyjnego lub firmy usługowej. 

ALUP — szeroka oferta kompresorów powietrza

W ofercie marki ALUP znajdziesz sprężarki dedykowane zastosowaniom profesjonalnym i przemysłowym od niewielkich warsztatów samochodowych i lakierniczych po duże zakłady przemysłowe wszystkich branż. ALUP proponuje zarówno kompresory olejowe, jak i sprężarki bezolejowe o szerokim spektrum parametrów technicznych związanych z mocą, wydajnością, ciśnieniem sprężonego gazu. W asortymencie znajdują się kompresory o stałej wydajności i zmiennej prędkości obrotowej czy sprężarki na zbiorniku. Urządzenia charakteryzują się wysoką wydajnością, zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprzyjających wysokiej wydajności przy jednoczesnej energooszczędności. Marka proponuje śrubowe kompresory powietrza o mocy od 2 do 300kW. 

Co ważne, sprężarki śrubowe ALUP projektowane są w sposób umożliwiający elastyczne dostosowanie do potrzeb zakładu. Większość urządzeń, szczególnie tych o niższej mocy, tworzonych jest w taki sposób, aby stanowiły one kompleksowe rozwiązanie gotowe do natychmiastowej pracy. Niewielkie sprężarki śrubowe na zbiornikach zazwyczaj mogą być od razu wyposażone w system filtrów dostosowanych do wymagań konkretnego procesu produkcyjnego, system uzdatniania powietrza, na który składa się osuszacz ziębniczy czy separator cyklonowy wraz ze spustem kondensatu. Zróżnicowane pojemnościowo zbiorniki ciśnieniowe dołączone do kompresorów powietrza powodują, że każdy zakład czy warsztat z powodzeniem dobierze model dopasowany do swoich potrzeb. 

Kompresory olejowe i bezolejowe ALUP są także wyposażone w podzespoły wspierające niski pobór energii elektrycznej. Modele sprężarek o większej mocy, które dedykowane są zastosowaniom przemysłowym, mogą w opcji być dodatkowo wyposażone w system odzysku ciepła, które można wykorzystać do realizacji innych zadań w zakładzie. 

ALUP — kompresory o stałej wydajności 

W ofercie ALUP znajdziesz szeroki wybór kompresorów o stałej prędkości obrotowej, charakteryzujących się dużą rozpiętością wydajności, mocy i ciśnienia. Urządzenia wyposażone są w napęd pasowy i dedykowane zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i przemysłowych. W ofercie dostępne są niewielkie sprężarki olejowe o stałej wydajności typu SONETTO, SCK i LARGO w wersjach na zbiorniku i wolnostojące, do montażu na ramie i modele stanowiące kompletny system wytwarzania sprężonego powietrza z osuszaczem ziębniczym. 

Sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej ALUP

ALUP to także marka oferująca energooszczędne sprężarki zmiennoobrotowe o szerokim spektrum mocy, wydajności, ciśnienia i klasy czystości sprężonego medium. W asortymencie dostępne są maszyny w wersji podstawowej i kompletnie wyposażone, gotowe do pracy. ALUP w tym segmencie proponuje kompresory śrubowe o zmiennej prędkości obrotowej typu EVOLUTO i ALLEGRO. 

Sprężarki na zbiorniku 

Kompresory na zbiorniku ALUP to kompaktowe urządzenia przeznaczone do pracy w warunkach warsztatowych i przemysłowych. Dostępne sprężarki śrubowe na zbiorniku zapewniają zróżnicowany zakres mocy, wydajności, ciśnienia i czystości medium. ALUP oferuje sprężarki śrubowe na zbiorniku zarówno w wersji stało-, jak i zmiennoobrotowej. Zaletą rozwiązania są niskie koszty montażu i możliwość lokalizacji kompresorów bezpośrednio przy stanowiskach roboczych, na co pozwala cicha praca urządzeń.  

Sprężarki bezolejowe ALUP

Kompresory bezolejowe ALUP dedykowane są zastosowaniom, gdzie kluczową rolę pełni najwyższa czystość sprężonego medium, w 100% wolnego od zanieczyszczeń olejowych. W ofercie marki znaleźć można 3 modele sprężarek bezolejowych: CleanAir, WisAir, SpiralAir. Maszyny dostarczają sprężone powietrza klasy 0 zgodnie z normą ISO 8573-1. WisAir i SpiralAir należą do kompresorów śrubowych. CleanAir jest sprężarką bezolejową tłokową o najmniejszej mocy dedykowaną zastosowaniom profesjonalnym. 

źródło: czemar.pl

Oceń ten post
reklama

Może Cię zainteresować